Nazwa Obiektu
ul. Ulica 11
11-111 Miejscowość
TEL. 000 000 000
e-mail: info@nazwa.pl
Tworzenie stron www
Facebook Youtube

Opinie klientów

Wycieczka do Pragi 16.08.2017r.super,bardzo dziękuje wspaniałemu przewodnikowi - Pan Mariusz najlepszy!!!!!!

Wycieczka do Pragi 14.08.2017 super !!! - a najlepszy i bezcenny przewodnik - Pan Mariusz - kompetentny, z poczuciem humoru,…

Jednodniowa wycieczka do Pragi - 10/10 !!. Perfekcyjna organizacja wycieczki, wspaniały przewodnik z ogromną wiedzą i dawką humoru (Pan Mariusz…

zobacz więcej opinii
zielona_dolina_ulotka

Złota Praga – NOWOŚĆ

Zapytaj o szczegóły wycieczki

Prague – Charles bridge, Czech Republic

Opis wycieczki:

Złota Praga – Nasz program wyróżnia bezpłatne zwiedzanie Złotej Uliczki w Pradze z naszym przewodnikiem. Złota Uliczka jest dodatkową atrakcją wprowadzoną specjalnie dla naszych klientów. Wyjazd z Karpacza o godzinie 9.00 umożliwia skorzystanie ze śniadania w obiekcie noclegowym.

Zwiedzaj z klasą. Podczas tej wycieczki nasi klienci otrzymają możliwość korzystania z  zestawów głośnikowych TOUR GUIDE. Dzięki głośnikom zwiedzanie jest komfortowe w miejscach o dużym natężeniu turystycznym.

Wyjazd z Karpacza do Pragi. Podczas przejazdu krótka przerwa.

  • Spacer po najstarszych, najbardziej znanych, zabytkowych częściach Pragi: Pohorzelec, Nowy Świat, Loreta Praska, Hradczany, Zamek Królewski, Katedra św. Wita, Bazylika św. Jerzego, Złota Uliczka  Mała Strana, Most Karola, Stare Miasto, Rynek Staromiejski i Ratusz z zegarem Orloj, Nowe Miasto, Waclawskie Namesti.
  • Czas wolny, ok. 1,5 godziny

 

  • Praga – stolica i największe miasto Czech, położone w środkowej części kraju, nad Wełtawą. Jest miastem wydzielonym na prawach kraju, będąc jednocześnie stolicą kraju środkowo czeskiego. Praga jest ośrodkiem administracyjnym, przemysłowym, handlowo-usługowym, akademickim, turystycznym i kulturalnym o znaczeniu międzynarodowym. Jest siedzibą większości czeskich urzędów centralnych (w tym parlamentu, prezydenta i rządu), związków wyznaniowych działających na terenie Czech, a także licznych firm, stowarzyszeń, organizacji i uczelni wyższych. Stanowi najważniejszy w skali kraju węzeł drogowy i kolejowy, posiada również międzynarodowy port lotniczy i sieć metra. Dzisiejsza Praga powstała w 1784 r. z połączenia pięciu wcześniej samodzielnych, lecz powiązanych ze sobą organizmów, których początki sięgają średniowiecza: Starego Miasta, Nowego Miasta, Josefova, Małej Strany i Hradczan ? siedziby władców czeskich. Od 1992 r. zabytkowe centrum miasta znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Ze względu na bogactwo atrakcji, należy do najchętniej odwiedzanych miast Europy. Według tradycji, oryginalna czeska nazwa miasta Praha pochodzi od czeskiego słowa práh ? próg i jest związana z księżniczką Libuszą[1]. Etymologia nazwy miasta zbudowanego nad progiem lub jazem ? rzecznym brodem pochodzi od historycznej nazwy przeprawy przez Wełtawę w okolicy dzisiejszego Mostu Karola. Praga jest uważana za jedno z najbardziej atrakcyjnych miast Europy, z tego względu corocznie odwiedzają ją liczne rzesze turystów. W mieście znajduje się ponad 20 muzeów i prawie 100 galerii.

 

Każda osoba musi posiadać przy sobie dowód osobisty lub paszport.
Czas trwania:
godz. 9:00 – 22:00Bilety: – 88 PLN,* dzieci do lat 3 bezpłatnie Cena obejmuje:

  • przejazd klimatyzowanym autokarem turystycznym
  • ubezpieczenie NNW i KL
  • usługę przewodnika – pilota.

banki